5S Uygulamalarında Neden Kaizen Köpüğü Kullanmalıyız?

Çalışma hayatımızı daha verimli hale getirmek için internet sitelerinde onlarca düzenleme aracı bulabilirsiniz. Ayraçlar, plastik çekmece düzenleyiciler, dosya ve klasörleme çözümleri,

çantalar, kutular, dolaplar vs. 

Bunların birçoğu ev ve ofis ortamları için uygun malzemelerden yapılmış olup, çok azı hem ofis hem endüstriyel uygulamalara uygun malzemelerden üretilmektedir.

Sizlere bugünkü yazımızda hem ofislerde rahatlıkla kullanabileceğiniz hem de endüstriyel ortamlarda dayanıklı ve uzun süre kullanım olanağı sağlayan Kaizen Köpüğü® ürününden bahsedeceğiz.

Kaizen Köpüğü ® dayanıklı malzeme özelliği ve kolay şekil verilebilme kabiliyeti ile tüm alanlarda kolaylıkla kullanabileceğiniz bir düzenleme aracı olarak sunulmaktadır. Çoğunlukla 5S faaliyetlerinde ve saha çalışmalarında kullanılan Kaizen Köpüğü® her ölçü ve alana uygun hale getirilebilir ve herkesin kolaylıkla uygulama yapabileceği bir formda kullanılmaktadır.

Kaizen Köpüğü® diğer şekillendirilebilir ürünlere göre daha ucuz, daha esnek, daha rahat uygulanabilir ve Kaizen Market® ayrıcalığı ile kolay tedarik edilebilir bir üründür. Bu noktada biraz tecrübe paylaşmak faydalı olacaktır.

Birçok köpük ya da strafor malzemeden uygulama yapılmaya çalışılsa da maalesef yapılan uygulamalar sürdürülebilir çözümler olmuyor. Kaizen Köpüğü® dışında yapılan uygulamalarda karşılaşılan problemler;

  • Kullanılan köpük kısa sürede deforme olabiliyor

(Ör; yeni beyaz eşyalarda gördüğümüz strafor köpükler)

  • Uygulama sırasında istenilen kullanım ve şekil verme işlemi zorlaşabiliyor,

(Ör; daha çok lazer kesime uygun eva köpükler)

  • Kullanıcılar, kolay kir tutan malzeme seçimi nedeniyle, uzun süreli kullanım sonrasında hijyen ve kirlilik problemleri ile karşı karşıya kalabiliyor,
  • Seçilen malzemeden dolayı sağlam ve sabit durmayan ekipman ve malzemeler,

(Ör; Daha çok rahat bir zemin oluşturmak için kullanılan Volara köpük ve türevleri veya çok yumuşak ve düzenlemeye pek uygun olmayan, genellikle ev kullanımına uygun selüloz süngerler)

Bu problemlere çözüm bulmak ve daha kolay uygulamalar yapmak için Kaizen Köpüğü® kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü Kaizen Köpüğü® aşağıdaki avantajları ile öne çıkmaktadır.

  • Kolay işaretleme ve kesim özelliği ile istediğiniz ekipman ve malzemeler için bir düzen oluşturabilirsiniz,
  • Farklı kalınlık ve renk seçenekleri ile uygulama yapacağınız alan için en doğru seçeneği tercih edebilirsiniz,
  • Dış kaplaması sayesinde kir tutmama ve sıvıyı emmeme özelliği sunar,
  • Kolay tedarik edilebilir ve benzer işleve sahip (Ör; Eva köpük) ürünlere göre daha ucuzdur,

Eğer sizlerde çalışma alanınızı verimli hale getirmek ve 5S tekniklerini uygulamak istiyorsanız, uygulama kolaylığı ve fiyat avantajı sağlayan Kaizen Köpüğü® ile çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Yaptığınız güzel örnekleri bizlerle paylaşmayı da unutmayın ????

Verimli ve Kaizen’li günler dileriz,