Makale

BLOG

SMED Nedir? SMED Analizi Nasıl Yapılır?

SMED Nedir? (Single Minute Exchange of Dies) tekli dakikalarda model / kalıp değişimi anlamına gelir. Üretimde esneklik ve hız sağlayan yalın tekniklerden biridir.

devamı için tıklayın

5S Uygulamalarında Zemin İşaretleme Neden Yapılmalıdır?

5S, Japonya?da doğmuş bir yönetim sistematiğidir. Japonca baş harfleri S ile başlayan 5 kelimenin işyerlerinde düzeninin sağlanmasının, gereksiz malzeme stokunun

devamı için tıklayın

Uygulamalı Eğitim Setleri Nedir?

Günümüzde birçok şirket ve kurumda yürütülen eğitim faaliyetleri çoğu zaman sınıf eğitimleri ve teorik bilgi aktarımından daha fazlasını verememektedir.

devamı için tıklayın

Operasyonel Mükemmellik Nedir?

Operasyonel Mükemmellik, işin gayesine uygun doğru anlayışı oluşturmak için bir organizasyondaki herkesin çabalarını uyumlu hale getirme ihtiyacı olarak karşımıza çıkmaktadır.

devamı için tıklayın

Kaizen vs Yenilik

Kaizen, şirketin üyelerinin devamlılığı olan çabalarıyla küçük gelişmelere ve öte yandan teçhizat ve teknoloji değişimlerinin sonucu olarak büyük gelişmelere odaklanmaktadır.

devamı için tıklayın

Kanban ve 4 Ana Prensibi

Kanban'ın Tarihi Kanban, tam zamanında Üretim ortamında malzeme hareketlerinin kontrolü amacıyla kullanılan bir çizelgeleme yaklaşımıdır.

devamı için tıklayın

Dojo Nedir?

Dojo, dövüş sporlarının çalışıldığı oda veya salonları tanımlamak için kullanılan Japonca bir kelimedir. Kelimenin ??do?? kısmı aksiyonu, ??jo?? kısmı ise yeri ifade eder.

devamı için tıklayın

Modüler Sistemler Nedir?

Basit ve işlevsel tasarımlarla yalın üretim, akış iyileştirme, montaj hattı tasarımı, stok alanlarını iyileştirme gibi pek çok iyileştirme alanında kullanılabilecek sistemlerdir.

devamı için tıklayın
kaizenmarket-whatsapp
-->

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4